Was ist das

Justwalkabout ist ein Touristikportal für die Touristikliebhaber, für Menschen, welche aktive Erholung bevorzugen und für alle, die sich darauf freuen, neue Plätze auf der Erde zu entdecken. Es ist auch eine Navigation in touristischer Form für Dein Telefongerät, dank welcher, Du noch Geld verdienen kannst.

Mehr ansehen

Wie funktioniert das

Das Portal stellt Touristikrouten aus verschiedenen Regionen mit verschiedenem. Zum beliebigen Zeitpunkt kannst Du kostenpflichtig Routen herunterladen, welche durch andere Touristikliebhaber verfügbar gemacht wurden.

Mehr ansehen

Für Dich

Für die ersten Nutzer haben wir Geschenke in Form von touristischen Gadgets vorbereitet.
Hab uns gern auf Facebook – jede 10 Route bekommst Du kostenfrei.

Mehr ansehen

Niepowtarzalna uroda Sandomierza

Routenschwierigkeitsgrad: leicht
Streckenlänge: 3 km

Hinzugefügt: gwojcikowski

Bewertung:

Verkauft: 277

Kaufen Route

Sandomierz (27 tys. mieszkańców) należy do najpiękniejszych polskich miast, które rozwinęły się dzięki położeniu nad Wisłą, już we wczesnym średniowieczu. Znaczenie Sandomierza systematycznie rosło i w Małopolsce wybił się na drugie miasto po Krakowie. Wiązało się to z położeniem na ówczesnym międzynarodowym szlaku handlowym z Pragi przez Kraków do Kijowa, z odgałęzieniem do Przemyśla i Halicza. W 1138 r. stał się stolicą księstwa dzielnicowego. Powstała m.in. największa wówczas w Małopolsce kolegiata, a jej prepozytem, czyli zwierzchnikiem, był Wincenty Kadłubek.. Czasy odrodzenia jeszcze przyspieszyły rozwój miasta. Rozwijał się ruch budowlany, a nowe formy architektoniczne otrzymały liczne kamienice, ratusz, Brama Opatowska i inne obiekty. Kupcy, w obawie przed pożarami i stratami ponoszonymi podczas wojennych napaści, budowali składy podziemne, które z czasem stworzyły one rozległy podziemny labirynt korytarzy. Do dzisiaj zachował się zabytkowy układ urbanistyczno-architektoniczny oraz wiele wysokiej klasy zabytków. W ostatnich latach miasto bardzo spopularyzował serial. "Ojciec Mateusz", który tu kręcono.

Kommentare (0)