Was ist das

Justwalkabout ist ein Touristikportal für die Touristikliebhaber, für Menschen, welche aktive Erholung bevorzugen und für alle, die sich darauf freuen, neue Plätze auf der Erde zu entdecken. Es ist auch eine Navigation in touristischer Form für Dein Telefongerät, dank welcher, Du noch Geld verdienen kannst.

Mehr ansehen

Wie funktioniert das

Das Portal stellt Touristikrouten aus verschiedenen Regionen mit verschiedenem. Zum beliebigen Zeitpunkt kannst Du kostenpflichtig Routen herunterladen, welche durch andere Touristikliebhaber verfügbar gemacht wurden.

Mehr ansehen

Für Dich

Für die ersten Nutzer haben wir Geschenke in Form von touristischen Gadgets vorbereitet.
Hab uns gern auf Facebook – jede 10 Route bekommst Du kostenfrei.

Mehr ansehen

Przemyśl

Routenschwierigkeitsgrad: normal
Streckenlänge: 2 km

Hinzugefügt: gwojcikowski

Bewertung:

Verkauft: 276

Kaufen Route

Przemyśl od początku swojego istnienia rozwijał się jako miasto pogranicza i taki charakter zachował do tej pory. Od średniowiecza we władaniu mieli go Polacy, Rusini, Węgrzy, Austriacy, a w czasie II wojny światowej - w efekcie paktu Ribbentrop-Mołotow - Niemcy i Sowieci. W 1873 r. rozpoczęła się budowa twierdzy przemyskiej, która przed I wojną światową miała pierścień zewnętrzny obwarowań o obwodzie 45 km. W jego skład wchodziło 17 fortów głównych, a także 14 działobitni, 2 linie okopów i 2 bazy piechoty. Dodatkowo wewnętrzny system obronny składał się z 21 fortów obronnych. Tak rozległy system umocnień powodował, że Przemyśl stał się trzecią co do wielkości twierdzą w Europie, po Antwerpii i Verdun. W tym samym okresie Przemyśl stał się trzecim co do wielkości miastem Galicji, po Krakowie i Lwowie. Widać to wyraźnie w specyficznej architekturze i związanym z nią klimatem starego miasta.

Kommentare (1)