Czym jest

Justwalkabout to portal turystyczny dla pasjonatów turystyki, osób lubiących aktywny wypoczynek i każdego, którego cieszą nowe miejsca na ziemi. To portal, dzięki któremu wykorzystasz możliwości gps, smartphona i nowych technologii. To również nawigacja w turystycznym wydaniu na twój telefon, dzięki której zarobisz pieniądze.

Zobacz więcej

Jak to działa

Portal udostępnia trasy turystyczne z różnych regionów i o różnym stopniu skomplikowania. Żeby zwiedzić musisz pobrać utworzoną trasę na mobilne urządzenie lub otworzyć portal www. Możesz tworzyć własne trasy i udostępniać je innym użytkownikom, za co dostaniesz pieniądze.
Zarób pieniądze z Justwalkabout.

Zobacz więcej

Dla Ciebie

Dla pierwszych użytkowników przewidziane prezenty w formie gadżetów turystycznych.
Polub nas na facebook a co 10 trasę otrzymasz bezpłatnie.

Zobacz więcej

Niepowtarzalna uroda Sandomierza

Trudność trasy: Łatwa
Długość trasy: 3 km

Dodał: gwojcikowski

Ocena:

Ilość sprzedanych: 277

Kup trasę

Sandomierz (27 tys. mieszkańców) należy do najpiękniejszych polskich miast, które rozwinęły się dzięki położeniu nad Wisłą, już we wczesnym średniowieczu. Znaczenie Sandomierza systematycznie rosło i w Małopolsce wybił się na drugie miasto po Krakowie. Wiązało się to z położeniem na ówczesnym międzynarodowym szlaku handlowym z Pragi przez Kraków do Kijowa, z odgałęzieniem do Przemyśla i Halicza. W 1138 r. stał się stolicą księstwa dzielnicowego. Powstała m.in. największa wówczas w Małopolsce kolegiata, a jej prepozytem, czyli zwierzchnikiem, był Wincenty Kadłubek.. Czasy odrodzenia jeszcze przyspieszyły rozwój miasta. Rozwijał się ruch budowlany, a nowe formy architektoniczne otrzymały liczne kamienice, ratusz, Brama Opatowska i inne obiekty. Kupcy, w obawie przed pożarami i stratami ponoszonymi podczas wojennych napaści, budowali składy podziemne, które z czasem stworzyły one rozległy podziemny labirynt korytarzy. Do dzisiaj zachował się zabytkowy układ urbanistyczno-architektoniczny oraz wiele wysokiej klasy zabytków. W ostatnich latach miasto bardzo spopularyzował serial. "Ojciec Mateusz", który tu kręcono.

Komentarze (0)