Czym jest

Justwalkabout to portal turystyczny dla pasjonatów turystyki, osób lubiących aktywny wypoczynek i każdego, którego cieszą nowe miejsca na ziemi. To portal, dzięki któremu wykorzystasz możliwości gps, smartphona i nowych technologii. To również nawigacja w turystycznym wydaniu na twój telefon, dzięki której zarobisz pieniądze.

Zobacz więcej

Jak to działa

Portal udostępnia trasy turystyczne z różnych regionów i o różnym stopniu skomplikowania. Żeby zwiedzić musisz pobrać utworzoną trasę na mobilne urządzenie lub otworzyć portal www. Możesz tworzyć własne trasy i udostępniać je innym użytkownikom, za co dostaniesz pieniądze.
Zarób pieniądze z Justwalkabout.

Zobacz więcej

Dla Ciebie

Dla pierwszych użytkowników przewidziane prezenty w formie gadżetów turystycznych.
Polub nas na facebook a co 10 trasę otrzymasz bezpłatnie.

Zobacz więcej

Gotyckie Chełmno

Trudność trasy: Łatwa
Długość trasy: 2 km

Dodał: gwojcikowski

Ocena:

Ilość sprzedanych: 279

Kup trasę

Miasto w województwie kujawsko-pomorskim, położone nad Wisłą i wpadającą do niej Frybą. nazywane jest polskim San Gimignano ze względu na to, że zachowały się tam wspaniałe średniowieczne mury obronne oraz wiele gotyckich budowli z cegły. Drugie określenie, którego używa się wobec Chełmna to miasto zakochanych, ponieważ w tutejszej farze od wieków znajdują się relikwia św. Walentego. Zabytkowe centrum miasta położone jest na wysokiej nadwiślańskiej skarpie, odległej od rzeki o ok. 1,5 km. Chełmno na ok. 20 tys. mieszkańców. Spacer po średniowiecznym starym mieście dostarcza niezapomnianych wrażeń. Najbardziej intensywny rozwój przeżywało Chełmno w poł. XIII w. W 1228 r. Krzyżacy wybrali je na stolicę ziemi chełmińskiej, w latach 1230-1250 było głównym miastem zakonu. 28 grudnia 1233 r. wraz z Toruniem otrzymało prawa miejskie, które stały się wzorem dla lokacji około 200 innych miast w tej części Polski. Wycieczka pozwala poznać najważniejsze zabytki Chełmna, przede wszystkim wspomniane już muzry obronne, wspaniałe kościoły oraz Rynek z renesansowym ratuszem.

Komentarze (0)