Czym jest

Justwalkabout to portal turystyczny dla pasjonatów turystyki, osób lubiących aktywny wypoczynek i każdego, którego cieszą nowe miejsca na ziemi. To portal, dzięki któremu wykorzystasz możliwości gps, smartphona i nowych technologii. To również nawigacja w turystycznym wydaniu na twój telefon, dzięki której zarobisz pieniądze.

Zobacz więcej

Jak to działa

Portal udostępnia trasy turystyczne z różnych regionów i o różnym stopniu skomplikowania. Żeby zwiedzić musisz pobrać utworzoną trasę na mobilne urządzenie lub otworzyć portal www. Możesz tworzyć własne trasy i udostępniać je innym użytkownikom, za co dostaniesz pieniądze.
Zarób pieniądze z Justwalkabout.

Zobacz więcej

Dla Ciebie

Dla pierwszych użytkowników przewidziane prezenty w formie gadżetów turystycznych.
Polub nas na facebook a co 10 trasę otrzymasz bezpłatnie.

Zobacz więcej

Zabytkowe nałęczowskie wille

Trudność trasy: Łatwa
Długość trasy: 2 km

Dodał: gwojcikowski

Ocena:

Ilość sprzedanych: 187

Kup trasę

Pod koniec XIX w. zrodziła się koncepcja stworzenia z Nałęczowa miasta – ogrodu. Poza parkiem tereny miały być odpowiednio chronione. Postanowiono także, że działki budowlane będą duże, a tylko 1/16 każdej parceli obejmie zabudowa, resztę zaś przeznaczy się na zieleń. Do końca XIX w. tzw. Armatnia Góra była już w znacznej części zagospodarowana, podobnie jak płn. strona al. Lipowej (której stronę płd. zabudowywano głównie na pocz. XX w.). Kilka willi powstało też przy ul. Poniatowskiego. O ile pierwsze budowle stawiano na wzór szwajcarski i głównie z drewna, to na przełomie wieków zaczęła dominować secesja z bogactwem detali architektonicznych, a jeszcze później styl zakopiański wprowadzony przez Jana Koszczyca-Witkiewicza. Stopniowo Nałęczów nabierał rozgłosu, stał się modny, zaczął pełnić w Kongresówce tę samą rolę co Zakopane w Galicji, było „w dobrym tonie” przyjeżdżać tu na wypoczynek i kurację. Do 1890 r. przebywało tu rocznie po ok. 700 osób, a później po ok. 1000, z czego połowa korzystała z reguły z zabiegów leczniczych. Dawny charakter Nałęczowa został zachowany do tej pory. Trasa spacerowa pozwoli zapoznać się z najważniejszymi obiektami, które przetrwały i stanowią o niepowtarzalnej urodzie uzdrowiska.

Komentarze (0)