Czym jest

Justwalkabout to portal turystyczny dla pasjonatów turystyki, osób lubiących aktywny wypoczynek i każdego, którego cieszą nowe miejsca na ziemi. To portal, dzięki któremu wykorzystasz możliwości gps, smartphona i nowych technologii. To również nawigacja w turystycznym wydaniu na twój telefon, dzięki której zarobisz pieniądze.

Zobacz więcej

Jak to działa

Portal udostępnia trasy turystyczne z różnych regionów i o różnym stopniu skomplikowania. Żeby zwiedzić musisz pobrać utworzoną trasę na mobilne urządzenie lub otworzyć portal www. Możesz tworzyć własne trasy i udostępniać je innym użytkownikom, za co dostaniesz pieniądze.
Zarób pieniądze z Justwalkabout.

Zobacz więcej

Dla Ciebie

Dla pierwszych użytkowników przewidziane prezenty w formie gadżetów turystycznych.
Polub nas na facebook a co 10 trasę otrzymasz bezpłatnie.

Zobacz więcej

Gniezno - pierwsza stolica Polski

Trudność trasy: Łatwa
Długość trasy: 1 km

Dodał: gwojcikowski

Ocena:

Ilość sprzedanych: 133

Kup trasę

Gniezno w polskiej tradycji zapisane jest jako pierwsza stolica, pierwsza metropolia kościelna, Stołeczne Królewskie Miasto oraz gród św. Wojciecha. Nazwa po raz pierwszy pojawia się w kronice z pocz. XI w., a następnie u Galla Anonima w 1112 r, który pisze: „Był mianowicie w mieście Gnieźnie, które po słowiańsku znaczy tyle co „gniazdo”, książę imieniem Popiel”. Z Gnieznem związana jest ponadto legenda o Lechu, Czechu i Rusie zaczerpnięta z "Kroniki Wielkopolskiej" z przeł. XIII i XIV w. Z badań archeologicznych wynika, że pierwszy gród został tu wzniesiony już w poł. X w. W 1000 r. odbył się tu zjazd z udziałem Bolesława Chrobrego i Ottona III. Powołano wówczas arcybiskupstwo i metropolię gnieźnieńską, a kościół wzniesiony za czasów Mieszka I ustanowiono katedrą. Obecny układ przestrzenny Gniezna pochodzi z pocz. XIX w. W mieście zachował się kilka cennych i wartych odwiedzenia zabytków.

Komentarze (0)