Czym jest

Justwalkabout to portal turystyczny dla pasjonatów turystyki, osób lubiących aktywny wypoczynek i każdego, którego cieszą nowe miejsca na ziemi. To portal, dzięki któremu wykorzystasz możliwości gps, smartphona i nowych technologii. To również nawigacja w turystycznym wydaniu na twój telefon, dzięki której zarobisz pieniądze.

Zobacz więcej

Jak to działa

Portal udostępnia trasy turystyczne z różnych regionów i o różnym stopniu skomplikowania. Żeby zwiedzić musisz pobrać utworzoną trasę na mobilne urządzenie lub otworzyć portal www. Możesz tworzyć własne trasy i udostępniać je innym użytkownikom, za co dostaniesz pieniądze.
Zarób pieniądze z Justwalkabout.

Zobacz więcej

Dla Ciebie

Dla pierwszych użytkowników przewidziane prezenty w formie gadżetów turystycznych.
Polub nas na facebook a co 10 trasę otrzymasz bezpłatnie.

Zobacz więcej

Puławy Czartoryskich

Trudność trasy: Łatwa
Długość trasy: 2 km

Dodał: gwojcikowski

Ocena:

Ilość sprzedanych: 174

Kup trasę

Puławy położone są nad Wisłą, na skraju jej płn. przełomu przez pas środkowopolskich wyżyn, przy granicy Wyżyny Lubelskiej i Niziny Południowopodlaskiej. Liczą ok. 50 tys. mieszkańców. Są ważnym ośrodkiem naukowym, przemysłowym (Zakłady Azotowe) i turystycznym. W 1671 r. marszałek wielki koronny Stanisław Herakliusz Lubomirski, wybitny autor polityczny, komediopisarz i poeta, zaczął wznosić w Puławach na wysokim brzegu Wisły obronny, ale wykwintny pałac z przeznaczeniem na letnią rezydencję. Była to jedna z pierwszych w Polsce świeckich budowli barokowych. Została ona spalona na pocz. XVIII w. Odbudowę podjęli nowi właściciele, możny ród Czartostyskich, którzy pod koniec wieku przenieśli się tu na stałe i uczynili z nich, obok Warszawy, główny ośrodek życia kulturalnego i politycznego kraju. Wokół księżnej Izabeli Czartoryskiej, kobiety niepięknej, ale wykształconej i odznaczającej się nieprzeciętną inteligencją, wiedzą i urokiem osobistym (miała niejeden głośny romans) gromadziła się plejada znanych artystów. Powstało także pierwsze polskie muzeum. Czartoryscy angażowali się jednocześnie w życie polityczne. Złoty wiek Puław trwał do powstania 1831 r., gdy majątek rodziny został skonfiskowany przez cara.

Komentarze (0)