Czym jest

Justwalkabout to portal turystyczny dla pasjonatów turystyki, osób lubiących aktywny wypoczynek i każdego, którego cieszą nowe miejsca na ziemi. To portal, dzięki któremu wykorzystasz możliwości gps, smartphona i nowych technologii. To również nawigacja w turystycznym wydaniu na twój telefon, dzięki której zarobisz pieniądze.

Zobacz więcej

Jak to działa

Portal udostępnia trasy turystyczne z różnych regionów i o różnym stopniu skomplikowania. Żeby zwiedzić musisz pobrać utworzoną trasę na mobilne urządzenie lub otworzyć portal www. Możesz tworzyć własne trasy i udostępniać je innym użytkownikom, za co dostaniesz pieniądze.
Zarób pieniądze z Justwalkabout.

Zobacz więcej

Dla Ciebie

Dla pierwszych użytkowników przewidziane prezenty w formie gadżetów turystycznych.
Polub nas na facebook a co 10 trasę otrzymasz bezpłatnie.

Zobacz więcej

Biecz nazywany małym Krakowem

Trudność trasy: Łatwa
Długość trasy: 0 km

Dodał: gwojcikowski

Ocena:

Ilość sprzedanych: 270

Kup trasę

Biecz położony jest nad rzeką Ropą, na jednym ze wzgórz Pogórza Karpackiego. Ze względu na swoją bogatą historię jest czasami nazywany małym Krakowem. Lokowany był na prawie magdeburskim w 1257 r., a od 1306 r. otrzymał status miasta królewskiego. Najintensywniej rozwijał się w okresie panowania Jagiellonów. Pełnił wówczas rolę ważnego ośrodka administracyjnego i sądowniczego, a także handlowego, szczególnie w kontaktach z Węgrami. Miejscowe trzy zamki wielokrotnie gościły królów z dynastii Piastów i Jagiellonów. W l. 1311-1312, w okresie walk o zjednoczenie Polski, wraz z dworem przebywał tu Władysław Łokietek. Spadek znaczenia Biecza nastąpił po potopie szwedzkim, spotęgowany został pożarami i zarazami. Pewne ożywienie nastąpiło dopiero pod koniec XIX w., gdy w okolicy zaczął rozwijać się przemysł petrochemiczny, a do miasta doprowadzono kolej. Obecnie w mieście mieszka prawie 5 tys. osób. Odnowione został najważniejsze zabytki, powoli rozwija się ruch turystyczny.

Komentarze (0)