Czym jest

Justwalkabout to portal turystyczny dla pasjonatów turystyki, osób lubiących aktywny wypoczynek i każdego, którego cieszą nowe miejsca na ziemi. To portal, dzięki któremu wykorzystasz możliwości gps, smartphona i nowych technologii. To również nawigacja w turystycznym wydaniu na twój telefon, dzięki której zarobisz pieniądze.

Zobacz więcej

Jak to działa

Portal udostępnia trasy turystyczne z różnych regionów i o różnym stopniu skomplikowania. Żeby zwiedzić musisz pobrać utworzoną trasę na mobilne urządzenie lub otworzyć portal www. Możesz tworzyć własne trasy i udostępniać je innym użytkownikom, za co dostaniesz pieniądze.
Zarób pieniądze z Justwalkabout.

Zobacz więcej

Dla Ciebie

Dla pierwszych użytkowników przewidziane prezenty w formie gadżetów turystycznych.
Polub nas na facebook a co 10 trasę otrzymasz bezpłatnie.

Zobacz więcej

Głównym traktem starego Gdańska

Trudność trasy: Łatwa
Długość trasy: 0 km

Dodał: gwojcikowski

Ocena:

Ilość sprzedanych: 267

Kup trasę

Gdańsk rozlokował się u ujścia Motławy do Wisły, nad Zatoką Gdańską. Ma ponad 460 tys. mieszkańców i wraz z Gdynią oraz Sopotem tworzy duży ośrodek metropolitalny zwany Trójmiastem. Historia Gdańska liczy ponad 1000 lat. Pierwsza wzmianka o nim pochodzi z 997 r. Miasto znajdowało się w granicach pierwszego państwa polskiego, ale w 1308 r. zostało zajęte do 1454 r. przez Krzyżaków. Po powrocie do Polski nastąpił jego błyskawiczny rozwój, trwający ponad 200 lat, oparty przede wszystkim na dalekomorskim handlu zbożem. Z tego okresu pochodzą najwartościowsze budowle Gdańska. Koniunkturę przerwał II rozbiór Polski, po którym miasto znalazło się w zaborze pruskim. Po zakończeniu I wojny światowej powstało Wolne Miasto, funkcjonujące do 1 września 1939 r. Pod koniec marca 1945 wojska sowieckie i polskie wchodzące w skład II Frontu Białoruskiego rozpoczęły szturm. Kilkudniowe walki oraz późniejsze burzenie pozostałej zabudowy zniszczyły zabytki w ok. 90 proc. Obecny wygląd starego miasta, które będziemy oglądać, to efekt jego powojennej odbudowy.

Komentarze (1)
thumb

Polecam. Zabytki Gdańska z ciekawym opisem.